Współpraca z Fundacją K.I.D.S.

O projekcie

Razem dla szpitali przyszłości – Global Shapers Warsaw Hub rozpoczyna współpracę z Fundacją K.I.D.S.

GSWH przyłączył się do działań Fundacji K.I.D.S. (Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali), które mają na celu stworzenie szpitali przyszłości – otwartych, zorientowanych na pacjenta i prostych w obsłudze.

W pierwszej kolejności, warszawscy Shaperzy wesprą Fundację K.I.D.S. w zakresie poszukiwania innowacji i mapowania rozwiązań wdrażanych przez szpitale pediatryczne na całym świecie. Najlepsze pomysły i praktyki opisane w raporcie będą obejmowały zagadnienia od digitalizacji czy zintegrowanej opieki po sprawne zarządzanie.

„Opieka zdrowotna na całym świecie się zmienia. Połączyliśmy siły w misji, aby wesprzeć tę transformację. Razem możemy na dobre zmienić szpitale dziecięce. Dlatego tak bardzo cieszymy się ze współpracy z Global Shapers Warsaw Hub, zbierając inspiracje i doświadczenia pionierów” – powiedział Tomasz Rudolf, współzałożyciel K.I.D.S. i prezes zarządu The Heart, firmy, która zainicjowała powstanie Fundacji.

Fundacja K.I.D.S. przeprowadziła ponad 150 rozmów z lekarzami, pielęgniarkami, małymi pacjentami i ich rodzicami z największego polskiego szpitala pediatrycznego – Centrum Zdrowia Dziecka, a także skonfrontowała wnioski z tych rozmów z ekspertami w dziedzinie ochrony zdrowia z innych krajów. Zdobyte spostrzeżenia pozwoliły im zidentyfikować siedem głównych obszarów transformacji instytucji medycznych: hospital-ity, digitalizacja, opieka wykraczająca poza mury szpitala, wspaniałe miejsce pracy, centrum innowacji i zdrowa organizacja.

Katarzyna Wszoła, kurator GSWH powiedziała – „Inicjatywa Fundacji K.I.D.S. jest wspaniałym źródłem inspiracji dla naszego Hubu i bardzo się cieszymy, że możemy być jej częścią. Dążenie do trwałych zmian i szukanie rozwiązań jest tym, czym się na co dzień zajmujemy. Co więcej, możemy również liczyć na współpracę naszej międzynarodowej społeczności – prawie 10 000 Shapersow w 424 miastach na całym świecie. Oni uzupełnią naszą wiedzę i podzielą się najlepszymi praktykami z zakresu ochrony zdrowia w swoich krajach.”

Gotowy raport będzie stanowił inspirację i katalog usprawnień dla wszystkich placówek medycznych, nie tylko dla szpitali dziecięcych. Wprowadzając idee i metody z powodzeniem funkcjonujące w różnych klinikach na całym świecie, polskie szpitale zamienią się w miejsca, w których pacjenci, ich rodziny i wszyscy pracownicy mogą się czuć się coraz lepiej i odnosić sukcesy.