Hacking for Humanity

O projekcie

Czy to możliwe, aby w 24 godziny znaleźć rozwiązania dla 6 problemów mieszkańców Warszawy?
Tak! Dzięki pierwszemu w Polsce hackaton’owi Hacking For Humanity zorganizowanemu w biurowcu Spark firmy Skanska. W rosnącym w siłę kompleksie nowoczesnego smartcity, nowe technologie stanęły na przeciw problemom z jakimi boryka się Warszawa! Wydarzenie zorganizowane przez Girls in Tech.

Misją tej organizacji jest uczynić miasto trochę bardziej dostępnym dla technologii i cyfryzacji! 8 zespołów i 8 opracowanych prototypów aplikacji, które pomogą mieszkańcom Warszawy wygodniej korzystać z komunikacji miejskiej, wybrać właściwą ścieżkę zawodową, bardziej angażować się w życie społeczne miasta oraz wzmocnić rozwój edukacyjny uczniów w szkołach średnich to efekt pracy kilkumiesięcznego zaangażowania dziewczyn z organizacji.

W trakcie projektowania zespoły mogły liczyć na wsparcie wykwalifikowanych w swojej dziedzinie specjalistów, którzy służyli radą, swoją wiedzą ekspercką i odpowiedzą na wszelki pytania, w tym dwóch członkiń warszawskiego hubu Global Shapers: Marii Belce oraz Katarzynie Wszole.