Alessandro Tofani

ALUMNI

Menedżer z kilkuletnim doświadczeniem w zakresie procesów transformacji sprzedażowej, strategii cenowej, analizy finansowej oraz modelowania biznesowego. Jego międzynarodowy profil poświadcza praca przy projektach we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Francji i Polsce, a także uzyskanie potrójnego dyplomu w programie obejmującym studia Business Administration na Uniwersytecie w Turynie, ESCP Europe Business School oraz na London City University. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w PwC oraz LafargeHolcim.

Lubi uzyskiwać trwałe i wymierne efekty we wszystkich działaniach, których się podejmuje. Interesuje się przywództwem, rozwojem osobistym i sportem (biega półmaratony, żegluje, jeździ konno i na nartach, gra w squasha). Jest członkiem różnych stowarzyszeń pro-bono. Obecnie w zarządzie warszawskiego hubu Global Shapers, wybrany na przyszłego kuratora (początek kadencji w lipcu 2018).

Co daje mi Global Shapers?

Bycie Global Shaperem w Warszawie pozwala mi rozwijać moje zainteresowania przywództwem i rozwojem ludzi oraz sprawia, że w niewielkim stopniu przyczyniam się do rozwoju warszawskiej społeczności zawodowej i społecznej. Ponieważ według mnie wszystkie duże pozytywne zmiany pochodzą z małych lokalnych działań.